جمع کردن افسردگی ساندویچ دروازه بان

جمع کردن: افسردگی ساندویچ دروازه بان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی آمریکا برابر قدرتمندترین متحدان خود قرار داده شد

پولیتیکو در گزارشی نوشت: تلاش اروپا جهت حفظ برجام و محکومیت بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، ایالات متحده را در برابر بزرگترین و قدرتمندترین متحدان ناتو خود

آمریکا برابر قدرتمندترین متحدان خود قرار داده شد

آمریکا برابر قدرتمندترین متحدان خود قرار گرفت

عبارات مهم : اروپا

پولیتیکو در گزارشی نوشت: تلاش اروپا جهت حفظ برجام و محکومیت بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، ایالات متحده را در برابر بزرگترین و قدرتمندترین متحدان ناتو خود قرار داده و این امر هنجارهای دیپلماتیکی که دهه ها میان این کشورها حاکم بوده را زیر پرسش برده هست.

به گزارش ایرنا، ‘دیوید هرزنهورن’ نماینده این تارنمی آمریکایی در بروکسل در گزارشی با عنوان ‘اتحادیه اروپا قول داد تحریم های ترامپ علیه کشور عزیزمان ایران را خنثی کند’ افزود: مقامات ارشد اروپایی روز دوشنبه، تحریم های تازه آمریکا علیه پایتخت کشور عزیزمان ایران را ‘غیرقانونی’ و نقض قطعنامه شورای امنیت شرکت ملل متحد دانسته و متعهد شدند تلاش های خود جهت خنثی کردن کارها ایالات متحده و حفظ توافق هسته ای کشور عزیزمان ایران را شدت یافتن کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: تلاش جهت حفظ توافق هسته ای با ایران، به رهبری اتحادیه اروپا و سه کشور تاثیر گذار اروپایی یعنی فرانسه، آلمان و بریتانیا، ایالات متحده را در برابر بزرگترین و قدرتمندترین متحدان ناتو خود قرار داده است و این امر نشان دهنده آشکارترین درگیری میان واشنگتن و شرکای اروپایی آن در جهت سیاست خارجی از وقت شروع ریاست جمهوری ‘دونالد ترامپ’ است و هنجارهای دیپلماتیکی که جهت دهه ها میان این کشورها حاکم بوده را زیر پرسش برده است.

آمریکا برابر قدرتمندترین متحدان خود قرار داده شد

نخستین دور تحریم های واشنگتن علیه کشور عزیزمان ایران از نیمه شب دوشنبه ( 6 اوت) شروع می شود و دور دوم تحریم ها که به مراتب شدید تر است و به خاص صنعت نفت کشور عزیزمان ایران را نشانه می گیرد، از 4 نوامبر (13 آبان ماه) اعمال می شود.

در این میان ولی ترامپ در بیانیه ای، از اعمال سختگیرانه این تحریم ها خبر داده و به سایر کشورها در خصوص نقض آن هشدار داده هست. مقامات ارشد دولت وی هم در دو نشست خبری به خبرنگاران گفتند: توافق هسته ای که در وقت ریاست جمهوری ‘باراک اوباما’ منعقد شد به اندازه مورد نیاز جهت کم کردن برنامه های هسته ای کشور عزیزمان ایران و یا جلوگیری از کارها تهاجمی پایتخت کشور عزیزمان ایران در خاورمیانه و فراتر از آن، حمایت مالی از تروریسم کافی نبوده است.

پولیتیکو در گزارشی نوشت: تلاش اروپا جهت حفظ برجام و محکومیت بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، ایالات متحده را در برابر بزرگترین و قدرتمندترین متحدان ناتو خود

یک مقام ارشد دولت ترامپ همچنین گفت: این دولت کاملا متعهد است تحریم های خود علیه کشور عزیزمان ایران را به شدت اجرا کند و مانع کشور عزیزمان ایران از دستیابی به سلاح هسته ای شود. مقام دیگر نیز ادامه داد: نشانه از اجرای تحریم های شدید علیه رژیم پایتخت کشور عزیزمان ایران ممانعت از کسب درآمد جهت تامین مالی تروریسم و سایر برنامه های شرورانه در سراسر دنیا است.

از سوی دیگر، دیپلمات های ارشد اروپایی در بروکسل (مقر اتحادیه اروپا) نسبت به بازگشت دوباره تحریم های آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران ابراز تاسف کرده و قول دادند از برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) حمایت کنند. اتحادیه اروپا همچنین اعلام کرد ‘مقررات مسدود سازی’ اروپا جهت محافظت از شرکت های اروپایی که همچنان در حال انجام کسب و کار و داد وستد با کشور عزیزمان ایران هستند وارد عمل می شود و این قوانین به طور دقیق همزمان با اعمال تحریم های آمریکا از ساعت 6 صبح روز سه شنبه (16 مرداد ماه) اجرایی می شوند.

یکی از مقامات ارشد کمیسیون اروپا در توضیح قوانین مسدود سازی با متهم کردن دولت ترامپ به نقض قوانین بین المللی گفت: نشانه از این قانون، اجبار شرکت های اروپایی به داد و ستد با کشور عزیزمان ایران نیست بلکه این اطمینان خاطر را به آنها می دهد که بدون هیچ گونه زیانی می توانند به کسب و کار خود در کشور عزیزمان ایران ادامه دهند. یکی دیگر از مقامات ارشد این کمیسیون نیز افزود: ‘بسیار مهم است که به یاد بیاوریم برجام بخشی از قطعنامه 2231 شورای امنیت شرکت ملل هست، بنابراین این قطعنامه براساس قوانین بین المللی دارای قدرت مورد نیاز جهت اجرایی شدن است.

آمریکا برابر قدرتمندترین متحدان خود قرار داده شد

‘فدریکا موگرینی’ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در بیانیه ای که به امضای ‘ژان لودریان’ وزیر امور خارجه فرانسه، ‘هایکو ماس’ وزیر امور خارجه آلمان و ‘جرمی هانت’ وزیر امور خارجه بریتانیا رسید در این خصوص اعلام کرد: ‘ما عمیقا از بازگشت دوباره تحریم های ایالات متحده به علت خروج از برجام متاسف هستیم. آنها در این بیانیه تاکید کردند: برجام کار می کند و به نشانه خود یعنی اطمینان از صلح آمیز بودن کامل برنامه هسته ای کشور عزیزمان ایران همانطور که آژانس بین المللی انرژی اتمی قبول کرده هست، خواهد رسید.

اما باید گفت بیشترین درگیری میان اروپا و آمریکا با شروع دور دوم تحریم ها علیه کشور عزیزمان ایران در تاریخ 4 نوامبر (13 آبان ماه) شروع می شود؛ تحریم هایی که به گفته واشنگتن قرار است صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را قطع کند. هرچند مقامات اروپایی قبلا گفته اند که در حال تلاش جهت پیدا کردن راهی جهت زنده نگه داشتن تجارت نفت ایران، با استفاده از مکانیسم های مالی تازه از طریق بانک های مرکزی اروپایی هستند. چین هم به عنوان یکی از طرف های برجام، پیشتر اعلام کرده است که همچنان به خرید نفت از کشور عزیزمان ایران ادامه خواهد داد.

پولیتیکو در گزارشی نوشت: تلاش اروپا جهت حفظ برجام و محکومیت بازگشت تحریم های آمریکا علیه ایران، ایالات متحده را در برابر بزرگترین و قدرتمندترین متحدان ناتو خود

اما واشنگتن در تحریم های خود علیه صادرات نفت کشور عزیزمان ایران مصر است و ادعا می کند درآمدهای نفتی کشور عزیزمان ایران جهت فعالیت های رژیم از جمله فعالیت های نظامی در سوریه، لبنان، یمن و جاهای دیگر و پشتیبانی از گروه هایی مانند حزب الله هزینه می شود.

در نشست خبری مقامات آمریکایی با خبرنگاران به اعلام ترامپ جهت دیدار بدون پیش شرط با حسن روحانی مدیر جمهوری کشور عزیزمان ایران نیز اشاره شد و یک مقام رسمی کاخ سفید در این خصوص به خبرنگاران گفت: مدیر جمهوری آمریکا هر وقت که رهبران کشور عزیزمان ایران آماده باشند حاضر به دیدار با آنها هست. مقامات آمریکایی در این نشست همچنین به شدت به رژیم کشور عزیزمان ایران به علت قربانی کردن مردم خود، نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم تاختند.

آمریکا برابر قدرتمندترین متحدان خود قرار داده شد

در این نشست خبری، مقامات کاخ سفید از پاسخ به سوالات راجع به تحریم های مربوط به بخش حمل و نقل و هواپیماهای مسافربری کشور عزیزمان ایران و خطرات بالقوه ای که این تحریم ها جهت شهروندان عادی ایرانی دارد، خودداری کردند و تنها به این پاسخ که دولت کشور عزیزمان ایران از هواپیماهای مسافربری خود جهت مقاصد نظامی استفاده می کند، بسنده کردند.

از طرف دیگر مقامات اروپایی، تحت فشار جهت ارائه شرح در مورد نحوه عمل کرد قانون مسدودسازی اتحادیه اروپا به صراحت اعلام کردند که این قوانین به طور کامل تاثیر تحریم های ایالات متحده را خنثی نخواهد کرد. ولی اضافه کردند با این قوانین کسب و کارهای اروپایی اطمینان بیشتری جهت ادامه کسب و کار با کشور عزیزمان ایران خواهند داشت. آنها همچنین گفتند همبستگی نیرومند با روسیه و چین جهت حفظ منافع اقتصادی کشور عزیزمان ایران از برجام و محدود کردن برنامه هسته ایش همچنان ادامه خواهد داشت.

یکی از مقامات ارشد اتحادیه اروپا در این خصوص ادامه داد: ما بیشترین تلاش خود را بکار گرفته ایم، ایالات متحده یک سیگنال بسیار نیرومند جهت بازارها ارسال کرده و اکنون ما تلاش داریم این سیگنال را معکوس کنیم.’

در سوی دیگر ماجرا، بعضی تحلیلگران بر این باورند که قوانین مسدودسازی بعید است بتواند نتیجه مطلوبی داشته باشد و استدلال می کنند این مقررات باعث ایجاد راهکار قانونی جهت داد و ستد با کشور عزیزمان ایران بدون آنکه بتواند جلوی هرگونه اقدام ایالات متحده علیه شعبات این شرکت های اروپایی و دارایی هاشان در آمریکا را بگیرد. چراکه جهت بسیاری از شرکت ها، با احساس خطر نابودی کسب و کار خود در ایالات متحده که یک بازار بسیار بزرگتر از کشور عزیزمان ایران هست، وادار به تبعیت از خواست واشنگتن می شوند.

با این حال، مقامات اروپایی در پاسخ اظهار داشتند که ایالات متحده با توجه به تجارب گذشته در این خصوص چندان موفق نبوده هست. این مقامات همچنین اظهار امیدواری کردند که بتوانند به یک توافق سیاسی با آمریکا دست یابند همانگونه که در سال 1990 موفق شدند در خصوص تحریم های یکجانبه آمریکا علیه کوبا و کشور عزیزمان ایران به چنین دستاوردی برسند.

واژه های کلیدی: اروپا | ایران | آمریکا | ایرانی | تحریم ها | آمریکایی | ایالات متحده | اتحادیه اروپا | مقامات آمریکا | تحریم های ترامپ

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs