جمع کردن افسردگی ساندویچ دروازه بان

جمع کردن: افسردگی ساندویچ دروازه بان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری ، قیمت&quot، روی دوش &quot، دورهمی&quot، حذف سیامک انصاری ضربه زده ، مصاحبه

فصل تازه «دورهمی» چند هفته ای است که شروع شده است و با تغییراتی هم همراه بوده؛ با این حال بعضی انتظاراتی که از این برنامه می رفت، آن چنان که باید و شاید، برآورد

، قیمت&quot، روی دوش &quot، دورهمی&quot، حذف سیامک انصاری ضربه زده ، مصاحبه

بار برنامه "دورهمی" روی دوش "قیمت"/ مصاحبه های برنامه، بی رمق است/حذف سیامک انصاری ضربه زده

عبارات مهم : نمایش

فصل تازه «دورهمی» چند هفته ای است که شروع شده است و با تغییراتی هم همراه بوده؛ با این حال بعضی انتظاراتی که از این برنامه می رفت، آن چنان که باید و شاید، برآورده نشده است.

از طرفی غیبت سیامک انصاری و مه لقا باقری در نمایش ها و حضور سحر ولدبیگی، کیفیت نمایش ها را پایین آورده و بار طنز نمایش ها، زیاد از قبل روی دوش سروش جمشیدی افتاده هست. با وجود این که از سحر ولدبیگی به علت سابقه همکاری های موفق قبلی با مهران مدیری، انتظار می رفت بعد از گذشت چند هفته، در نقش خود جا بیفتد و به کیفیت نمایش ها یاری کند ولی این اتفاق نیفتاده و شخصیت او در نمایش، به شدت تحت تأثیر «قیمت» قرار گرفته هست. با نگاهی به نظرات مخاطبان در شبکه های اجتماعی هم می توان دریافت استقبال از این بازیگر و نقشی که بازی می کند، از مه لقا باقری کمتر است و عملاً نتوانسته به موفقیت دست پیدا کند. با وجود این که نمایش ها و گفت وگوهای «دورهمی» در فصل جدید، هنوز به جایگاهی که باید، نرسیده، ولی این شب ها استندآپ کمدی های مهران مدیری در اوج واقع شده است است و در شب های نهایی هفته، شبکه های اجتماعی را می ترکاند. او با جایگاه و اعتمادی که میان مخاطبان و همچنین مسئولان تلویزیون دارد، می تواند کنایه های سنگینی به سلبریتی ها و مسئولان بزند و از طرفی با نزدیک شدن به روزپخش، راحت تر می تواند به وقایع اجتماعی – سیاسی تصویر العمل نشان دهد. با این که فصل سوم، از فصول قبلی تندوتیزتر شده، ولی واکنش های منفی به استندآپ های او آن قدر خفیف است که عملاً می توان آن ها را ندیده گرفت؛ موضوعی که در برنامه های هفته اخیر هم مشخص شد و به رغم آن که کنایه های او به حافظ ناظری و بهاره رهنما در شبکه های اجتماعی پربازدید و حسابی دست به دست شد، ولی بازتاب منفی نداشت.

مهمانانی که در تراز «دورهمی» نیستند
با این حال، هرچقدر مهران مدیری در استندآپ های خود موفق هست، بقیه برنامه از ضعف های عدیده ای زحمت می برد. پیشتر هم در بررسی دو قسمت اول فصل تازه «دورهمی» راجع به گفت وگوها و مهمانان مهران مدیری نوشته و در همان گزارش هم ابراز امیدواری کرده بودیم که تراز مهمانان، در ادامه بالاتر برود. با این حال نه تنها اوضاع بهتر نشده، که در مواردی بدتر هم شده. با شرایط پیش آمده، از هر پنج مهمانی که به «دورهمی» می روند، به زحمت می توان یک نفر را پیدا کرد که در تراز حضور در برابر مهران مدیری و چنین برنامه پربیننده ای باشد. در هفته هایی که از فصل سوم گذشته، شاهد حضور حمید هیراد، مجید و نیکی مظفری، دال بند، علی اوجی و نرگس محمدی، نیوشا ضیغمی، علیرام نورایی، مهدی دارابی و الهه حصاری بوده ایم؛ مهمانانی که از جنس چهره های روتین تلویزیونی هستند و احتمالاً حاضرند در هرکدام از برنامه های تلویزیونی که از آن ها دعوت کنند، حضور داشته باشند. در حالی که توقع از مهران مدیری و «دورهمی» این نیست. حضور مدیری به عنوان گفت وگوکننده، وزنی به «دورهمی» می دهد که احتمالاً تنها با «خندوانه» و رامبد جوان قابل مقایسه هست. با این حال «دورهمی» به محل حضور و دیده شدن چهره هایی تبدیل شده است که دیدن شان روی آنتن تلویزیون، هیچ شوقی در مخاطب ایجاد نمی کند. در واقع به جای این که مهمان برنامه، برگ برنده «دورهمی» باشد، باز هم این مهران مدیری است که مخاطبان را پای تلویزیون نگه می دارد. در حالی که از «دورهمی» انتظار می رود با توجه به سابقه و جایگاهی که مهران مدیری در تاریخ سینما و تلویزیون پس از انقلاب داشته، بتواند ستاره های پرفروغ سینما مانند شهاب حسینی، پرویز پرستویی، لیلا حاتمی و امثالهم را به تلویزیون بکشاند، نه خواننده پاپی که منشتر شدن سه قطعه موسیقی در اوایل امسال، مشهور شده است و هنوز هم راهی به استیج کنسرت پیدا نکرده است!

، قیمت&quot، روی دوش &quot، دورهمی&quot، حذف سیامک انصاری ضربه زده ، مصاحبه

مسیر گفت وگو، مانند سابق
«دورهمی» همچنین در گفت وگوهای فصل جدید، هنوز نتوانسته برگ برنده جدیدی رو کند و مهران مدیری هنوز هم همان سؤالات فصل قبل مانند «عاشق شدی؟» و «احساس خوشبختی می کنی؟» را از مهمان می پرسد. اگرچه این روش و سؤالات که ذکر آن رفت، هنوز هم جهت مخاطب جالب هستند، ولی از «دورهمی» انتظار می رود با ایده های خلاقانه ای که اتفاقاً در تخصص مهران مدیری هم هست، طرحی نو در گفت وگوها دراندازد و نسبت به برنامه های فصل قبل، متفاوت عمل کند. این اتفاق در برنامه پنج شنبه شب و گفت وگو با مرجان محتشم باز هم دیده می شد و حتی نوعی بی هدفی را به ذهن متبادر می کرد؛ تا جایی که محتشم مسائلی مانند غمگین بودن و دوری خودخواسته اش از سینما و تلویزیون را چندین بار مطرح کرد. به علاوه با پاسخ های مبهمی که به بعضی سؤالات مدیری می داد، مخاطب را گیج می کرد و مهران مدیری نیز به دلایلی که بر ما پوشیده هست، تلاشی جهت ابهام زدایی نمی کرد.

روزنامه خراسان

واژه های کلیدی: نمایش | برنامه | برنامه | تلویزیون | تلویزیون | مهران مدیری | سیامک انصاری | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs